Blog

Home / ویزای استرالیا برای والدین

ویزای استرالیا برای والدین

Date : Dec 26, 2015 Category : دانشگاهها
Author:

معمولا بعد از رسیدن به استرالیا یا حتی قبل از اون اولین سوالی که به ذهن مهاجرها میرسه اینه که چطور میتونم عزیازن رو کنار خودم داشته باشم ، مخصوصا پدر و مادر … این نوشته واسه شما دوستاییه که این سوال ذهنتون رو مشغول کرده .

نکته اول اینه که برای اینکه والدین شما مشمول هریک از این ویزاها باشند حتما باید یکی از دوشرط زیر رو داشته باشند :

۱- نیمی یا بیشتر از نیمی از فرزندان آنها در استرالیا زندگی کنند یعنی اگه مثلا چهارفرزند دارند ، حداقل دو تا از اونها مقیم استرالیا باشند.

۲- تعداد فرزندان مقیم استرالبیا آنها از تعداد فرزندان مقیم هر کشور دیگری بیشتر باشد . این شرطی که معمولا کمتر بهش اشاره میشه . یعنی چی ؟ مثلا اگر پدر و مادر شما ۵ فرزند دارند که یکی در ایران ، یکی کانادا و یکی دبی باشه و دوتای دیگه در استرالیا ، با وجود اینکه کمتر از نصف فرزندان در استرالیا هستند باز هم مشمول شرایط این نوع ویزاها هستند.

به طور کلی دو مسیر برای گرفتن ویزای والدین در  استرالیا وجود داره که به اختصار براتون شرحشون میدم . هزینه ها و شرایطی که ذکر میکنم مربوط به قوانین سال مالی ۲۰۱۲-۲۰۱۳ هستند و مطمئننا اگه این متن رو سال ۲۰۱۶ میخونید ، حتما حداقل هزینه ها بیشتر شده و یا صفهای انتظار تغییر کرده .

مسیر “ارزان و کند ” :

در صورت اقدام از خارج از استرالیا هزینه لاج اولیه ۲۰۶۰ دلار(درکل) و اقدام در داخل استرالیا ۳۰۶۰ دلار(در کل) و هزینه ثانویه ( زمان صدور ویزا ) ، ۱۸۲۵ دلار برای هر نفر . متاسفانه ویزای والدین جزو ویزاهاییست که برای آن هرساله سقف تعیین میشه . مهاجرین مخصوصا چینی به خاطر تک فرزند بودن ( به خاطر قوانین چین) تقریبا همه شامل این نوع ویزا میشوند و اینکه بسیار به تحت پوشش قرار دادن پدر و مادر پایبندند باعث شده اند که صف طولانی برای این ویزا ایجاد شود . با توجه به ظرفیت سال جاری و در صورتی که این ظرفیت افزایش نیابد ، صف انتظار این ویزا در حال حاضر بالای ۱۵ سال است . برخلاف برخی گفته ها هیچگونه دلیلی از طرف اداره مهاجرت برای گرفتن اولویت در صف انتظار پذیرفته نمیشود .

حالت دیگری که تا حدود زیادی سریعتر است اینست که یکی از والدین شما بالای ۶۵ سال ( مادر ۶۴٫۵ ) عمر داشته باشند که این نوع ویزا فقط از داخل استرالیا قابل اقدام است و در حال حاضر حدود بالای ۶ سال صف انتظار دارد .

در صورتیکه در داخل استرالیا اقدام نمایید به والدین شما ویزای بریج داده میشود که میتوانند در زمان انتظار برای ویزا در استرالیا بمانند البته بدون اجازه کار و امکان استفاده از خدمات دولتی .

مسیر ” گران و سریع”:

در حال حاضر برای گرفتن ویزای دائم ۴۲۲۰۰ دلار برای هر کدام از والدین هزینه دارد که البته میشه این ویزا رو در دو مرحله اقدام کرد که مرحله اول به صورت موقت دوساله با هزینه ۲۵۳۳۰ و بعد تبدیل به دائم است . دقت کنید که اگر مثل خیلی ها به این فکر افتادید که ابتدا برای یکی از والدین ویزا را بگیرید و بعد برای بعدی ویزای پارتنر اقدام کنید ، اداره مهاجرت استرالیا زرنگ تر از این حرفهاست و کسی که با این نوع ویزا به استرالیا اومده باشه تا ۵ سال اجازه اسپانسر شدن پارتنرش رو ندارد . این ویزا با توجه به اینکه از داخل استرالیا اقدام شود یا خارج از استرالیا بین ۶ ماه تا یکسال و نیم صف انتظار دارد .

چند نکته :

برای این نوع ویزاها ، فرد اسپانسر باید مبلغی را به عنوان bond در اختیار دولت استرالیا بگذارد که برای ویزهای مسیر اول مبلغ ۵۰۰۰ به علاوه ۲۰۰۰ برای نفر دوم  به مدت دوسال و برای ویزاهای مسیر دوم مبلغ ۱۰۰۰۰ به علاوه ۴۰۰۰ برای نفر دوم به مدت ده سال در اختیار دولت می ماند که ضمانت میکند که در این مدت والدین شما درخواست استفاده از پرداختهای کمکی دولت (سنترلینک) را نداشته باشند .

از انتهای سال ۲۰۱۲ دولت تصحیلات جدیدی برای ویزای توریستی والدین ایجاد کرده به این معنی که نوع جدیدی از ویزای توریستی برای والدین ایجاد شده که اعتبار سه ساله ( در صورت اینکه در صف انتظار باشند ۵ ساله ) دارد و تا سقف ۱۲ ماه مداوم میتوانند در هر نوبت ورود در استرالیا حضور داشته باشند .


CONNECT WITH US

© Copyright 2019 کلیه حقوق این وبسایت متعلق به شرکت آوا استرالیا میباشد.All right reserverd.

Powered by MONOTECH